Masz problemy zdrowotne ze stopami? Podczas chodzenia odczuwasz ból? Szukasz dobrego podologa we Wrocławiu? Doskonale trafiłeś. W naszym gabinecie świadczymy profesjonalne usługi z zakresu pedicure leczniczego. Dzięki regularnemu wykonywaniu podstawowego zabiegu podologicznego Twoje stopy zachowają najlepszą kondycję. Przeczytaj poniższy artykuł. Jeśli twoje stopy potrzebują specjalistycznego pedicure leczniczego, skontaktuj się z nami. Nasz gabinet znajduje się na ulicy Grota-Roweckiego 34 we Wrocławiu.

Woman receiving podiatry treatment in Day Spa

PEDICURE LECZNICZY – PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Podolog współpracuje również z innymi specjalistami (fizjoterapeutą, ortopedą, angiologiem, diabetologiem, dermatologiem) do których kieruje swoich pacjentów. Podstawowym zabiegiem wykonywanym w gabinecie podologicznym w celu profilaktyki i pielęgnacji jest PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY (pedicure medyczny). Pozwala on na utrzymanie stóp w zdrowiu, jak i zapobiegnięciu powstania zmian patologicznych.

PEDICURE LECZNICZY – CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGU 

Częstotliwość zabiegu zależy od zmian jakie występują na stopach, najczęściej co 4-6 tygodni. Należy pamiętać aby pedicure wykonywać przez cały rok. Pozwoli to na utrzymanie efektów i ewentualne wczesne wychwycenie zmian jakie mogą powstać, dzięki temu terapia będzie krótsza i bezbolesna.

DIAGNOSTYKA

Pierwsza wizyta w gabinecie zaczyna się od wywiadu i założenia karty pacjenta. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ choroby, które mogą towarzyszyć pacjentowi wskazują na co zwrócić szczególną uwagę, czego nie można wykonać podczas zabiegu. Kolejnym ważnym aspektem są dokładne oględziny stóp aby wyłapać zmiany, które mogą występować na stopie.

NA CZYM POLEGA PODSTAWOWY ZABIEG PODOLOGICZNY

Podstawowy zabieg podologiczny polega na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu nadmiernych zrogowaceń oraz aplikacji odpowiednio dobranego preparatu. Pedicure medyczny w odróżnieniu od kosmetycznego wykonywany jest bez moczenia stóp w wodzie. Do opracowywania stóp i zmiękczania naskórka służą odpowiednie narzędzia i preparaty.

NAUKA I ZALECENIA

Każdy pacjent uczony jest prawidłowego skracania paznokci oraz prawidłowej pielęgnacji domowej stóp. W przypadku rozpoznania zmian (np.: modzele, odciski, brodawki wirusowe, wrastające paznokcie) omawiany jest cały przebieg terapii, przyczyny powstania oraz w jaki sposób zapobiegać by zmiany nie odnawiały się.

 

STOPY NOSZĄ NAS PRZEZ CAŁE ŻYCIE – PAMIĘTAJ BY O NIE DBAĆ!

Poniżej przedstawiamy przykładowy zabieg usunięcia modzeli w naszym Gabinecie Ortogenic:

Pacjentka lat 68, problem z wkręcającymi paznokciami, płaskostopie poprzeczne. Pacjentka bardzo dużo chodzi.
zabieg podologiczny
zabieg podologiczny

Pacjent lat 30, pracujący w obuwiu roboczym na budowie. Nadpotliwość stóp, dużo stojący na drabinie.
zabieg podologicznyzabieg podologiczny

Pacjent lat 68, cukrzyk, problem z obcinaniem paznokci z powodu nadwagi, skóra przesuszona.

Pedicure

Pacjent lat 78, cukrzyk, problemy z ciśnieniem oraz krążeniem. Skóra stóp przesuszona.

Pedicure leczniczy

Pacjent lat 35, nosi ciężkie obuwie wojskowe. Problem z prawidłowym skracaniem paznokci.

Pedicure

Pacjent lat 36, płaskostopie poprzeczne, modzele. Grzybica paznokci oraz skóry potwierdzona badaniem mykologicznym. Problem od kilku miesięcy.

PedicurePedicure

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: