Niepokoi Cię wygląd i stan pięt? Są one suche i pojawiły się na nich pęknięcia? Prawdopodobnie masz problem z pękającymi piętami. Podolog poprzez zastosowanie odpowiednich terapii, pomoże wyleczyć dolegliwość całkowicie. Dowiedz się więcej o pękających piętach. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, umów się na konsultację w naszym gabinecie na ulicy Krynickiej 7-9 we Wrocławiu.

Pękające pięty – leczenie w gabinecie podologicznym

Pękające pięty stanowią dolegliwość przysparzającą wielu problemów – jest to mało estetyczna przypadłość, która wymaga konsultacji specjalistycznej nie tylko z uwagi na aspekty wizualne, lecz również zdrowotne. Pęknięcia na piętach stają się bowiem idealnym miejscem do rozwoju bakterii oraz powstawania zakażeń, niejednokrotnie będąc przyczyną bólu oraz uciążliwego dyskomfortu podczas przemieszczania się.

Charakterystyka schorzenia pękających pięt

Skóra na piętach zaczyna pękać w wyniku różnorodnych czynników – może okazać się skutkiem źle dobranego obuwia, jak również nadmiernego przesuszenia naskórka lub nieodpowiedniej dbałości o higienę. Warto pamiętać, że skłonność do pękających pięt może być dziedziczona, mając w podobnym przypadku podłoże genetyczne. Wrażliwa skóra stóp jest również charakterystyczna dla osób chorujących na cukrzycę – tak zwana stopa cukrzycowa staje się groźną dla zdrowia przypadłością, między innymi z uwagi na fakt ograniczonego odbierania bodźców czuciowych. Diabetycy mogą więc nie odczuwać bólu pomimo pojawienia się ran na stopach, co z kolei prowadzi do zakażeń i niebezpiecznych powikłań.

Pięty pękają zazwyczaj w obrębie przesuszonego naskórka, zdarza się jednak, że wgłębienia sięgają skóry właściwej, wywołując krwawienie oraz trudne do zniesienia odczucia bólowe podczas obciążania stóp. Podobne kwestie stają się decydujące o podjęciu profesjonalnych środków terapeutycznych, mających na celu zahamowanie rozwoju schorzenia, jak również przywrócenie zdrowia skórze stóp.

Sposoby leczenia pękających pięt

Najbardziej adekwatnym rozwiązaniem w odniesieniu do pękających pięt wydaje się wizyta w gabinecie podologicznym – konsultacja z wyspecjalizowanym podologiem zapewni bowiem kompleksową opiekę dla stóp, która obejmuje wstępne rozpoznanie oparte na obserwacji pięt oraz wywiadzie odnoszącym się do trybu życia pacjenta. Podolog w oparciu o postawioną diagnozę projektuje odpowiednie działania terapeutyczne, zmierzające do zniwelowania przykrych objawów.

Najczęściej stosowaną metodą w odniesieniu do leczenia pękających pięt jest wykorzystanie frezarki diamentowej lub dłuta podologicznego – podobne narzędzia służą do usunięcia nadmiernie zrogowaciałej skóry. W niektórych przypadkach zabieg ten musi być stosowany kilkakrotnie w regularnych odstępach czasowych. Nieodzownym elementem terapii pękających pięt są preparaty nawilżające i zmiękczające naskórek – często wykorzystywany jest mocznik w połączeniu z witaminą A, mają one bowiem korzystny wpływ na przesuszoną i pękającą skórę.

Warto również pamiętać o zapobieganiu efektowi pękania skóry na piętach – ważnym czynnikiem staje się w tym przypadku odpowiednio dobrane obuwie, wykonane z naturalnych i oddychających materiałów. Ponadto konieczna jest skrupulatna dbałość o higienę stóp, profilaktyczne stosowanie nawilżających i zmiękczających kremów, zawierających optymalne proporcje mocznika oraz witaminy A, których działanie wobec ludzkiej skóry jest zbawienne.

Pacjent lat 35, nadwaga oraz noszenie obuwia wojskowego spowodowało pęknięcia na pięcie.

Leczenie pękających pięt

Pacjent lat 60, aktywny sportowo. Problem z przesuszaniem i pękaniem od kilku lat. Widoczny efekt na tej samej wizycie.

Leczenie pękających pięt

Dowiedz się także, jak leczymy grzybicę stóp.

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: