Skóra na twoich stopach zaczęła się łuszczyć lub pojawił się na niej biały nalot? Paznokcie zrobiły się kruche i zmieniły kolor? Do tego stopy zaczęły nieprzyjemnie pachnieć? To prawdopodobnie grzybica stóp. W gabinecie podologicznym zajmujemy się skutecznym dyskretnym leczeniem tej dolegliwości. Poniżej dowiesz się więcej o grzybicy stóp. Jeśli zauważysz podobne objawy u siebie, umów się na konsultację w naszym gabinecie na ulicy Grota-Roweckiego 34 we Wrocławiu.

Leczenie grzybicy na stopach

Grzybica stóp wydaje się popularnym oraz często występującym schorzeniem, na które narażone są osoby z grup ryzyka – zwłaszcza uczęszczające do miejsc użytku publicznego, wśród których wymienić można baseny, sauny czy kluby sportowe. W podobnych miejscach ryzyko zakażenia grzybicą wydaje się wyjątkowo wysokie, z tego względu warto zachować szczególne środki ostrożności, dbając o higienę oraz zapobiegając zarażeniu. Stopy, na których rozwija się grzybica wymagają odpowiedniego potraktowania, w celu usunięcia dolegliwości oraz zniwelowania jej nawrotów.

Charakterystyczne objawy grzybicy stóp

Grzybica charakteryzuje się występowaniem specyficznych zmian na stopach – początkowo skóra jest jedynie zaczerwieniona, z czasem jednak zaczynają pojawiać się pęcherzyki, grudki oraz obrzęk, któremu towarzyszy świąd i pieczenie. Zaniedbania na tym etapie związane z zaniechaniem stosownych działań leczniczych prowadzą do rozprzestrzeniania się grzybicy, jak również do narastającego złuszczania się skóry na coraz większym obszarze – grzybica może objąć również płytkę paznokcia. W skrajnym przypadku mogą występować pęknięcia prowadzące do zakażeń bakteryjnych, którym towarzyszą dolegliwości bólowe.

Przypadłość, jaką jest grzybica wydaje się wyjątkowo charakterystyczna oraz łatwa do rozpoznania – wstępną diagnozę może postawić sam pacjent, w oparciu o podstawowe informacje odnoszące się do schorzenia. Niezaprzeczalnym jest fakt, że warto również skonsultować się ze specjalistą, jakim jest podolog, który dokona profesjonalnego rozpoznania oraz zaordynuje adekwatne środki lecznicze, skutecznie i szybko usuwające zmiany na stopach.

Przyczyny zakażenia grzybicą stóp

Bezpośrednim powodem pojawienia się zmian grzybiczych na stopach jest zakażenie grzybami z rodziny drożdżaków – staje się ono możliwe w sytuacji nie zachowania odpowiedniej higieny oraz wobec tworzenia optymalnych warunków dla rozwoju grzybów. Z tego względu tak ważna staje się profilaktyka, mająca na celu zapobieganie zakażeniom.

Jak wspomniano, osoby szczególnie narażone na zarażenie grzybicą to klienci klubów sportowych, saun oraz basenów – korzystanie z publicznych pryszniców oraz chodzenie boso po ogólnodostępnych płytkach sprzyja powstawaniu zakażeń. Również nieodpowiednio dobrane obuwie, wywołujące efekt nadmiernego pocenia się stóp wpływa na pojawienie się wspomnianej dolegliwości – grzyby będące jej przyczyną preferują bowiem ciepłe oraz wilgotne lokalizacje, zapewniające im optymalne warunki do rozwoju.

Leczenie grzybicy stóp

W celu zlikwidowania omawianego schorzenia warto zgłosić się do gabinetu podologicznego – istnieją wprawdzie preparaty przeciwgrzybicze dostępne w aptekach bez recepty, jednak z pewnością nie będą one równie skuteczne, co zoptymalizowane działania terapeutyczne, zaplanowane przez profesjonalistę. Podolog podejmuje bowiem kroki, zmierzające do postawienia rzetelnej diagnozy, w oparciu o którą decyduje o dalszym postępowaniu – najczęściej zapisuje odpowiednie maści, zawierające środki efektywnie oraz szybko zwalczające grzybicę na stopach.

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: