Masz problem z wrastającym lub wkręcającym paznokciem? Próbowałeś już wielu terapii, które nie przynosiły efektów? Dobrze trafiłeś. W naszym gabinecie podologicznym we Wrocławiu przeprowadzamy terapię wrastających paznokci za pomocą nowoczesnej metody kostki Arkady. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się na czym polega ten zabieg. Wszystkich zainteresowanych pacjentów zapraszamy do naszego nowoczesnego gabinetu na ulicy Krynickiej 7-9.

zabiegi_13SKUTECZNE LECZENIE WRASTAJĄCYCH PAZNOKCI W ORTOGENIC

Wrastanie/wkręcanie paznokci to problem, który dotyka sporą część naszego społeczeństwa w każdym wieku. Wiele osób z problemem boryka się nawet przez kilka lat. Nie wiedząc do kogo zgłosić się po odpowiednią pomoc idą do chirurga. Niestety lekarz widzi tylko dwa rozwiązania (w Polsce powoli zaczyna się to zmieniać i lekarze rozpoczynają współpracę z podologami) zerwanie paznokcia lub wycięcie klinowe. Ponad 50% takich zabiegów nie przynosi oczekiwanego efektu. W wielu przypadkach paznokieć odrasta w usuniętym miejscu, powodując jeszcze większe komplikacje.

PRZYCZYNY WRASTANIA PAZNOKCIA

  • Uwarunkowania genetyczne.
  • Noszenie zbyt wąskiego lub zbyt małego obuwia.
  • Złe skracanie paznokci ( zbyt okrągło, pozostawienie fragmentu płytki, ponieważ ostre zakończenie płytki drażni i rani skórę) lub noszenie za długiej płytki, która wystaje poza opuszek (paznokieć nie ma wtedy oparcia i zaczyna zwijać się).
  • Przerośnięte wały okołopaznokciowe (wywołane nawracającymi stanami zapalnymi, przez co tworzą się blizny w wałach lub też ciasne obuwie w którym palce zgniatają się powodując nienaturalne układanie się wału i ściskanie płytki paznokciowej).
  • Urazy płytki paznokciowej np. przytrzaśnięcie, uderzenie w jakiś przedmiot.

METODA KOSTKA ARKADY – PRZEBIEG ZABIEGU

Jedną z najskuteczniejszych metod pomagających w pozbyciu się problemu z wrastaniem/wkręcaniem się paznokci jest Metoda Kostka Arkady. Zabieg polega na nadaniu płytce prawidłowego kształtu i toru wzrostu, a następnie utrwaleniu za pomocą specjalnej żywicy akrylowej. Masa ta zawiera srebro mineralne, które działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Cały zabieg trwa 40-60 minut. Efekt widoczny jest od razu, a ból towarzyszący wrastaniu mija natychmiast. Po wykonanym zabiegu aplikuje się Serum Kolagenowe Arkada’s TC16, które pacjent stosuje w domu przez cały okres terapii.  Głównymi składnikami Serum jest kolagen oraz olejek z drzewa herbacianego. Dzięki tym składnikom serum nawilża, zmiękcza, działa antyseptycznie, przyspiesza gojenie ran. Paznokieć staje się bardziej elastyczny, szybciej rośnie, a łożysko jest nawilżone. Gdy paznokieć zacznie już prawidłowo rosnąć to po pewnym czasie zdejmuje się masę akrylową.

SKUTECZNOŚĆ KOSTKI ARKADY

Metoda ma bardzo dobrą skuteczność, jest w stanie pomóc każdej osobie z problemem wrastających paznokci.Bywa, że w przypadku mocno zwiniętych paznokci będzie potrzebna co jakiś czas niewielka korekta. Należy jednak pamiętać, że mamy rozwiązanie na swój dręczący problem i wiemy do kogo zwrócić się po pomoc. Korektę robi się co jakiś czas, gdy wrastanie jest spowodowane chorobą (np. cukrzycą), wadami postawy lub tendencją genetyczną. Aby metoda była skuteczna pacjent obowiązkowo musi zgłosić się na wizyty kontrolne oraz stosować przez cały okres terapii Serum Arkady TC16. W zależności od przypadku minimalna ilość wizyt kontrolnych wynosi 3. Według doświadczenia naszej praktyki podologicznej wtedy metoda osiąga maksimum swojej skuteczności.

METODA ARKADY A INNE METODY

Na rynku dostępnych jest wiele metod leczenia wrastających paznokci. Metody lekarzy od razu odrzucamy – chirurgiczne operacje, podczas których uszkadza się macierz paznokcia, są barbarzyństwem. Rana goi się bardzo długo(ok. miesiąc czasu), a paznokieć bardzo często odrasta jeszcze bardziej zdeformowany. Z metod mamy również klamry ortonyksyjne. Jest to mniej inwazyjna metoda leczenia wrastających paznokci. Do jej minusów zalicza się bardzo długą terapię – co skutkuje wysokim kosztem w czasie i powolnym osiąganiem efektu(od 6 miesięcy do ponad roku). Klamr nie można również używać przy cienkiej i kruchej płytce paznokciowej – np. u młodych osób. Metodę Arkady uważa się obecnie za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na wrastające paznokcie. Terapia, polegająca na otoczeniu paznokcia akrylem(z dodatkiem antybakteryjnego i przeciwgrzybiczego srebra) oraz wyprostowaniu toru jego wzrostu jest całkowicie bezpieczna. Dodatkowym atutem jest efekt estetyczny – paznokieć od razu wygląda na zdrowy i zadbany. Metoda pozwala na pozbycie się dolegliwości wrastającego paznokcia już na pierwszej wizycie, a widok skaczącego z radości pacjenta, który jeszcze chwilę temu nie mógł stawać na jednej stopie, jest bezcenny!

STAN ZAPALNY A KOSTKA ARKADY

W przypadku dużych i zaawansowanych stanów zapalnych najpierw prowadzimy terapię aby je zmniejszyć. W gabinecie zakładamy opatrunek z Ligasano ( materiał pochłaniający wilgoć, dodatkowo odseparowuje miejsce styku paznokcia z wałem), następnie w miejscu stanu zapalnego umieszczany jest opatrunek z Atraumanu. Wszystko to zabezpieczane jest specjalną siateczkę, która pozwala na dostęp tlenu, by nie rozwijały się bakterie beztlenowe. Dzięki takiemu postępowaniu każdy stan zapalny wycisza się w krótkim czasie, a pacjent odczuwa większy komfort i ulgę. W tym momencie można wykonać zabieg Kostką Arkady, który nie będzie dla pacjenta ofensywny.

Czy wiesz, że…

  • Twórcą metody i narzędzia jest nasz rodowity Polak – Adrian Arkada.
  • W naszym Gabinecie prowadzone są szkolenia z Metody Arkady przez wykwalifikowanych szkoleniowców tej metody.

Przykładowe zdjęcia zabiegów Metodą Kostki Arkady wykonane w naszym Gabinecie:

Pacjentka lat 32, problem spowodowany noszeniem ciasnego obuwia i chodzeniem na wysokim obcasie
WRASTAJĄCE PAZNOKCIE METODA ARKADY

Pacjentka lat 30. Wkręcanie spowodowane noszeniem złego obuwia (Fot. 1) oraz urazem paznokcia (Fot. 2)
WRASTAJĄCE PAZNOKCIE METODA ARKADY

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE METODA ARKADY

 

W przypadku zaawansowanych problemów z paznokciami nasi specjaliści przeprowadzają zabieg rekonstrukcji paznokcia, który poprawia jego estetykę.

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum Ortogenic znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: