Zespół Ortogenic we Wrocławiu

Usługi podologiczne

Podologia jest stosunkowo nową dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób stóp. W Polsce jest to dziedzina, rozwijająca się coraz prężniej. Zauważyć można, że więcej osób korzysta z usług gabinetów podologicznych.

Stopy pod kontrolą podologa

Do podologa warto wybrać się przynajmniej raz, nawet jeżeli nie odczuwamy żadnych dolegliwości ze strony stóp. Podolog oceni ich stan i sprawdzi, czy faktycznie nasze stopy są zdrowe, a także wykona pedicure podologiczny, zwany także podstawowym zabiegiem podologicznym. Jeżeli zauważone zostaną jakieś nieprawidłowości, to podolog zaleci odpowiednią pielęgnację.  Najczęściej jednak do podologa zgłaszamy się wówczas, gdy pojawia się problem – pękające pięty, wrastające paznokcie, nawracająca grzybica stóp czy problemy z nadpotliwością.

Pozbądź się dolegliwości na stałe

Wiele osób ignoruje dolegliwości ze strony stóp, nie zważając na to, że każdego dnia stopy wykonują ogromną pracę, utrzymując całe nasze ciało. Tymczasem wyleczenie nawet drobnych dolegliwości może podnieść komfort naszego życia. Leczenie u podologa pozwoli na skuteczne pozbycie się dolegliwości, które lubią nawracać, takie jak na przykład grzybica stóp czy problem z wrastającymi paznokciami. Nawet jeżeli nie borykasz się z żadnymi problemami stóp, to warto skorzystać z usług podologa, który wykona podstawowy zabieg podologiczny, czyli pedicure leczniczy.

Czym jest podstawowy zabieg podologiczny?

Podstawowy zabieg podologiczny, wykonywany w każdym gabinecie podologicznym, jest nazywany także pedicure leczniczym. Różni się on jednak od zabiegu wykonywanego w gabinetach kosmetycznych. Dlaczego warto wykonywać parę razy w roku pedicure leczniczy? Każdy człowiek powinien dbać o swoje stopy. Jest to konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Odpowiednia pielęgnacja stóp zmniejsza ryzyko powstania różnych problemów takich jak modzele, pękające pięty czy wrastające paznokcie. W celu profesjonalnego wykonania zabiegu podologicznego i uzyskania informacji na temat domowej pielęgnacji stóp należy udać się do podologa, czyli specjalisty zajmującego się zdrowiem stóp.

O stopy dbajmy przez cały rok

Wiele osób o pielęgnacji stóp przypomina sobie wiosną lub latem, kiedy chce  założyć sandały czy inne odkryte buty. Takie zachowanie jest błędem, gdyż brak regularnej, właściwej pielęgnacji stóp może skutkować powstawaniem wielu problemów: odcisków, modzeli, pękaniem pięt, suchą i szorstką skórą, wrastaniem paznokci oraz grzybicą. O stopy należy dbać przez cały rok, bez względu na to, czy chowamy je w skarpetkach i grubych butach czy pokazujemy w sandałach. Jeśli nie wiemy, jak powinien prawidłowo wykonywać pedicure w domu, możemy iść po pomoc do podologa, który wykona profesjonalny zabieg podologiczny oraz udzieli rad, jak pielęgnować stopy.

Jak przebiega podstawowy zabieg podologiczny?

Do podologa zgłaszają się osoby z różnymi problemami stóp. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w gabinecie podologicznym jest podstawowy zabieg podologiczny, nazywany także pedicure medycznym. Na początku podolog przeprowadza wywiad z pacjentem na temat dolegliwości stóp, które przeszkadzają pacjentowi oraz na temat ogólnego stanu zdrowia.  Po przeprowadzonej rozmowie podolog założy kartę pacjenta, a następnie przejdzie do zabiegu. Przy wykonywaniu pedicure medycznego podolog skróci paznokcie, nada im odpowiedni kształt, oczyści wały okołopaznokciowe oraz usunie zrogowaciały naskórek i inne zmiany patologiczne. Pedicure leczniczy nie jest tym samym co pedicure kosmetyczny. Pedicure kosmetyczny, najczęściej wykonywany w gabinetach kosmetycznych, ma na celu poprawę estetyki stóp. Polega on na skróceniu paznokci i pomalowaniu ich, wykonaniu peelingu oraz nałożeniu kremu. Jeśli na stopie występują jakieś zmiany: modzele, kurzajki, wrastające paznokcie, pękające pięty czy infekcje np. grzybicze, kosmetyczka powinna zalecić wizytę u podologa w celu wykonania pedicure specjalistycznego.

Najczęstsze dolegliwości w obrębie stóp

Niektóre dolegliwości stóp nie są zauważalne od razu, dlatego bywa, że udajemy się z nimi do podologa dopiero wówczas, gdy zaczynają sprawiać nam ból. Bywa też tak, że specjalnie je ignorujemy, licząc na to, że samo przejdzie. Tymczasem nieleczone dolegliwości stóp, takie jak na przykład wrastające paznokcie, mogą nam utrudnić codzienne funkcjonowanie. Leczenie wrastającego paznokcia jest obecnie możliwe już w ciągu jednej wizyty u podologa, dlatego warto wybrać się do niego, jak tylko zauważymy, że paznokcie nie rosną prawidłowo. Z kolei inna uciążliwa dolegliwość – grzybica stóp – wymaga długotrwałego leczenia, więc im bardziej odwlekamy wizytę u specjalisty, tym bardziej będzie się ona nasilać, a na dodatek nieświadomie będziemy zarażać inne osoby. Jak najszybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia jest więc bardzo ważne. W przypadku pękającej skóry na piętach – to kolejna często ignorowana dolegliwość stóp – może dojść do tego, że pojawią się krwawiące rany, które mogą ulec zakażeniu. Jak więc widać troska o nasze zdrowie, powinna się przejawiać także dbaniem o stopy.

Dlaczego warto korzystać z usług podologa?

Wykwalifikowany podolog zajmie się najlepiej naszymi stopami. Takich specjalistów z pewnością znajdziecie w naszym gabinecie podologicznym. Poniżej prezentujemy nasze usługi podologiczne oraz cennik usług. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami oraz do zapisu na wizytę. Jeżeli szukasz dobrego podologa we Wrocławiu, to dobrze trafiłeś!

 

Czytaj również: zabiegi podologiczne Wrocław

Cennik

Usługa

Cena

Konsultacja

20 zł

Pedicure medyczny
(obcięcie i oszlifowanie paznokci, oczyszczenie wałów paznokciowych, usunięcie fizjologicznych zrogowaceń, modzeli i odcisków)

od 130 zł

Pedicure kosmetyczny

100 zł

Obcięcie i oszlifowanie paznokci

od 60 zł

Usuwanie nadmiernych zrogowaceń
(usunięcie modzeli, odcisków, nagniotków, zastosowanie odpowiedniego preparatu)

od 40 zł

Pękające pięty

od 120 zł

Usunięcie brodawek wirusowych (kurzajek)

od 50 zł

Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo

od 60 zł

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

od 70 zł

Zastosowanie opatrunków i odciążeń

od 15 zł

Metoda Kostka Arkady duży paluch

od 300 do 500 zł

Metoda Kostka Arkady mały palec

200 zł

Wizyta kontrolna do 10 dni po zabiegu

20 zł

Wizyta kontrolna  + wymiana akrylu

od 30 do 50 zł

Korekta po zabiegu

50 zł

Korekta po zabiegu po dłuższym czasie

100 zł

Klamra tytanowa

od 100 zł

Kontrola klamry tytanowej

80 zł

Formularz szybkiego zapisu

Umów się do nas na wizytę podologiczną w naszej klinice we Wrocławiu. Jeszcze tego samego dnia oddzwonimy do Ciebie i potwierdzimy termin.

Certyfikaty podologiczne

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na bezpłatną konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: