pobrany-plikButy i wkładki ortopedyczne dla dzieci (Aurelka)

Jedną z najpopularniejszych marek obuwniczych w odniesieniu do profilaktyki oraz zdrowego rozwoju dziecięcych stóp jest Aurelka – producent obuwia przeznaczonego dla najmłodszych użytkowników w celu zapewnienia komfortu, zdrowia i bezpieczeństwa stóp. W ofercie odnaleźć można zarówno wkładki ortopedyczne, jak i obuwie – produkty te mają na celu profilaktykę oraz korygowanie ewentualnych patologii. Aurelka jest liderem w branży ortopedii dziecięcej, ponieważ produkty tego producenta są modułowe – firma pozwala na skonstruowanie dowolnie wyglądającego buta, atrakcyjnego dla dziecka.

Charakterystyka obuwia dziecięcego Aurelka

Wspomniane buty projektowane są zgodnie z założeniami fizjoterapeutów oraz rehabilitantów, uwzględniając wymagania dotyczące ułożenia stopy oraz jej stabilizacji podczas codziennego funkcjonowania. Z uwagi na grupę docelową, do jakiej adresowane jest obuwie Aurelka musi ono zapewniać komfort, jak również swobodę w intensywnych aktywnościach okresu dziecięcego – bieganiu, chodzeniu, skakaniu, wspinaniu.

Obuwie ortopedyczne Aurelka cechuje się korekcyjno – profilaktycznym charakterem, stając się środkiem do zapewnienia prawidłowego rozwoju stóp podczas wzrostu. Buty posiadają podwyższoną cholewkę, która staje się kluczem optymalnej stabilizacji oraz ochrony kostki. Ponadto obuwie jest elastyczne, dzięki czemu zapewnia wygodę podczas dziecięcych zabaw, nie ograniczając swobody ruchów oraz nie powodując otarć i dyskomfortu.

buty aurelkaFunkcjonalne i estetyczne aspekty obuwia dla dzieci

Buty Aurelka występują w wersjach na każdą porę roku, będąc odpowiednio zaprojektowane i stworzone do różnych warunków atmosferycznych. Obuwie występuje więc w ocieplanej wersji zimowej, jak i przejściowej – wiosenno-jesiennej. Można nabyć także buty na lato oraz wykorzystywane podczas pobytu w domu lub w przedszkolu. Domowe i przedszkolne kapcie wydają się najbardziej istotne wśród grupy obuwia korekcyjnego, gdyż właśnie w nich dziecko spędza największą ilość czasu, przez co mają one największy wpływ na rozwój jego stóp.

Warto podkreślić wyjątkową estetykę omawianych butów – Aurelka jako marka dedykowana dzieciom uwzględnia różnorodne preferencje kolorystyczne, zapewniając dopasowanie obuwia do różnych stylizacji. Dzięki temu dzieci lubią swoje buty i chętnie je zakładają. Ponadto większość projektów butów Aurelka posiada zapięcia na rzepy, które znacząco wpływają na samodzielność dziecka podczas zakładania i zdejmowania obuwia. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do wieku przedszkolnego, kiedy dziecko nabywa umiejętność wykonywania różnych czynności samoobsługowych, w tym ubierania i rozbierania się.

Wkładki otropedyczne we Wrocławiu

Zastosowanie korekcyjnych wkładek do butów wydaje się zasadne zarówno w przypadku dzieci z wadami w obrębie stóp, jak również jako forma zapobiegania ich występowaniu. Wkładki wykonane są z pianki cechującej się przepuszczalnością powietrza, co stanowi istotny czynnik wobec zapewnienia komfortu podczas użytkowania. Wkładki ortopedyczne mają na celu odciążenie stóp oraz optymalną stabilizację pięty i są zaprojektowane w sposób zapewniający pełną współpracę stopy z wkładką – najczęściej stosowane są w celu korygowania ułożenia stopy.

wkłądki ortopedyczne

Czytaj również: usługi podologiczne Wrocław