Na twoich stopach pojawiły się twarde i bolesne punkty? Podczas chodzenia generują one dyskomfort? To mogą być odciski. Nie zaleca się leczenia ich na własną rękę, gdyż środki apteczne mogą uszkodzić zdrową skórę. Podolog usuwa twardą skórę najczęściej podczas jednej wizyty. Dowiedz się więcej o odciskach i zobacz jak wygląda ich terapia. Jeśli widzisz podobne zmiany na swojej stopie, umów się na konsultację z naszym specjalistą. Wszystkich pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Krynickiej 7-9 we Wrocławiu.

Usuwanie odcisków we wrocławskim Ortogenic

W gabinecie we Wrocławiu temat odcisków jest bardzo dobrze znany podologom. To częsta dolegliwość, z którą Wrocławianie zgłaszają się do specjalisty. Nasi podolodzy mają duże doświadczenie, które pozwala szybko i skutecznie pozbyć się niechcianych zmian na stopach. Jednak czym się charakteryzują i na czym polega ich usuwanie? Zapraszamy do lektury!

Czym są odciski?

Są to bardzo twarde hiperkeratozy (zgrubienia zrogowaciałej tkanki skórnej), występujące na stopach. Odcisków jest wiele rodzajów, ale przede wszystkim trzeba potrafić odróżnić je od kurzajki (przeczytaj o brodawce). Odciski powstają zazwyczaj na górze palców lub podeszwie stopy, wskutek długotrwałego ucisku punktowego. Na konsultacji podologicznej w Ortogenic we Wrocławiu poznasz więcej szczegółów na temat

Przyczyny powstawania

Nie potrzeba wiele, aby na naszych stopach pojawiły się odciski. Najczęstsze przyczyny ich powstawania to:

  • źle dobrane obuwie
  • zwyrodnienie stopy
  • płaskostopie poprzeczne (przeczytaj diagnostyka stopy)
  • nadmierne obciążanie stóp

Usuwanie odcisków – dlaczego jest ważne?

Długo nieleczone odciski utrudniają chodzenie, a zatem codzienne funkcjonowanie. Szybko zaczynają sprawiać duży ból, który może narastać. U osób starszych mogą powodować zmniejszenie aktywności fizycznej. Często wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie podologicznym, aby pozbyć się niechcianego problemy na stopie.

 

Poniżej przypadek z terapii w Centrum Ortogenic:

Pacjentka lat 53. Problem z odciskiem zaczął się 3 miesiące przed wizytą. Odcisk usunięty podczas dwóch wizyt. Pacjentka korzystała z plastrów na odciski kupionych w aptece, które są nieskuteczne.
Odciski
Pacjentka lat 83, płaskostopie poprzeczne, haluks napiera na 2 palec w wyniku czego dochodzi do deformacji i otarć podczas chodzenia w obuwiu, przez co powstają odciski i rany. Fot. 1 prezentuje stan podczas pierwszej wizyty. Fot. 2 zrobiona podczas następnej wizyty, Pacjentka nie zastosowała się do zaleceń i stosowała maść na odciski co doprowadziło do maceracji naskórka i jeszcze większej bolesności. Fot. 3 zrobiona podczas ostatniej wizyty, Pacjentka zastosowała się do zaleceń, wszystko bardzo ładnie wygoiło się, brak bolesności.
Odcisk
Pacjent lat 46, płaskostopie poprzeczne, odcisk od kilku miesięcy, usuwany przez kosmetyczkę, ale odrastał bardzo szybko.
Odcisk
Pacjentka lat 60, problem z odciskami od kilku lat, bardzo bolesne podczas chodzenia. Od razu po usunięciu brak odczuć bólowych.

OdciskOdcisk

Warto udać się do podologa, aby dowiedzieć się, czy zmiana na skórze jest odciskiem, czy brodawką wirusową.

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: