Platforma Schumanna, której oryginalna nazwa to Schumann 3D Platte jest stosunkowo nowoczesnym urządzeniem, opierającym się naturalnym fizycznym zjawisku, jakie zachodzi w przyrodzie – pomiędzy Ziemią a jonosferą powstają bowiem fale elektromagnetyczne, nazwane od nazwiska ich odkrywcy rezonansem Schumanna. Fale te mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie każdego żywego organizmu na Ziemi, co zostaje wykorzystane we wspomnianej platformie i staje się kluczem jej skuteczności.

Istota oddziaływania platformy

Platforma Schumanna w swym ogólnym działaniu charakteryzuje się wywoływaniem idealnie doprecyzowanych impulsów, które w korzystny sposób mobilizują naturalne funkcje organizmu. Działanie platformy opiera się więc na biodynamicznym ruchu, który jest całkowicie naturalny, a w odniesieniu do omawianego urządzenia zintensyfikowany w stopniu, który w realny sposób oddziałuje na ludzki organizm.

W platformie zastosowano bowiem kombinację częstotliwości rezonansowej Schumanna, wynoszącej 7,83Mh oraz harmonijnych drgań trójwymiarowych, prawoskrętnych i sinusoidalnych – oddziałują one na mikrowibracje odbywające się w ludzkim ciele, między innymi w układzie mięśniowym.

Zastosowanie platformy Schumanna w fizjoterapii we Wrocławiu

Zabieg na platformie Schumanna niejednokrotnie staje się jednym z zaleceń podczas procesu rehabilitacyjnego – z uwagi na uniwersalność oddziaływania, wydaje się on propozycją trafną w odniesieniu do wielu dolegliwości, znosząc je lub minimalizując.

Podstawową funkcją zabiegu na wspomnianej platformie jest delikatne oddziaływanie na układ mięśniowo – stawowy oraz kostny, jego subtelne nastawianie oraz wzmacnianie. Stabilizacja kręgosłupa, zwiększenie siły mięśniowej oraz wzmocnienie kości stają się kluczowymi czynnikami, wpływającymi na wzrost skuteczności pozostałych działań fizjoterapeutycznych podjętych w przebiegu rehabilitacji.

Jak wygląda zabieg?

Z uwagi na unikalność omawianego urządzenia, wielu pacjentów może odczuwać niepokój związany z nieznajomością przebiegu zabiegu oraz jego oryginalnym oddziaływaniem. W związku z tym warto zaznaczyć, że platforma Schumanna jest całkowicie bezpiecznym urządzeniem, nie wywołującym skutków ubocznych, a także można być spokojnym, ponieważ całego procesu dogląda doświadczony fizjoterapeuta Wrocław.

Zabieg polega na umieszczeniu ciała na platformie w dogodnej pozycji lub w sposób zalecony przez rehabilitanta – możliwe jest wykonywanie dodatkowych ćwiczeń podczas leżenia na platformie, jak również odbywanie zabiegu w pozycji stojącej lub siedzącej. Wydaje się więc, że przebieg zabiegu jest przyjemny i nie wywołuje dyskomfortu, dlatego staje się całkowicie bezpiecznym oraz zalecanym zarówno dzieciom, jak i dorosłym lub osobom starszym.

Przeciwwskazania

Z zabiegu na platformie Schumanna powinny zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z dużą nadwagą – u których masa ciała przewyższa 200 kg, pacjenci po świeżych złamaniach lub zabiegach operacyjnych, w silnej chorobie reumatycznej, z obecnymi stanami zapalnymi w organizmie oraz z tendencją do odklejania się siatkówki.

W naszym gabinecie oferujemy także masaże.

Czytaj również: usługi podologiczne Wrocław