Odczuwasz ból kolana lub kręgosłupa i zastanawiasz się, co to może oznaczać?

Zapraszamy do naszego centrum wiedzy, w którym dowiesz się podstawowych informacji na temat różnego rodzaju dolegliwości, z którymi mierzymy się codziennie. Oczywiście do pełnej diagnozy potrzebna jest wizyta u specjalisty, ale poniższe informacje pomogą zaspokoić ciekawość co dzieje się z naszym ciałem i jak można zaradzić uporczywemu bólowi.

Kolano

Ból w kolanie to najczęściej spotykany rodzaj bólu. Dotyczy osób w każdym wieku, a przyczyn jego powstania jest niezliczona ilość.

Plecy/kręgosłup

Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej – jadąc w samochodzie lub autobusie, podczas pracy, przy odpoczynku. Ma to duży wpływ na stan naszego kręgosłupa i warto o niego zadbać odpowiednio wcześnie, żeby uniknąć niechcianych powikłań.

Łokieć tenisisty

Popularny “łokieć tenisisty” dotyka nie tylko osoby wykonujące ten rodzaj sportu. Jest to odczuwanie dyskomfortu i zwykle też ograniczenie ruchu w obrębie stawu łokciowego, a jego powstanie może mieć różne podłoże.

Płaskostopie

Płaskostopie może mieć różne czynniki powstawania i tym samym pojawiają się różne rodzaje tego schorzenia. Systematyczne ćwiczenia oraz pomoce ortopedyczne (np. wkładki do butów) skutecznie powalają korygować nieprawidłowe ułożenie kości stóp.

Osteoporoza

Osteoporoza jest to choroba, która uwidacznia się zazwyczaj w podeszłym wieku. Odpowiednio wczesna diagnoza oraz ćwiczenia prewencyjne pozwolą spowolnić jej postęp.

Cieśń nadgarstka

Coraz częściej rozpoznawana choroba u pracowników biurowych, szwalni i innych prac, które nadwyrężają nadgarstek. Kluczowe jest wykonywanie ćwiczeń, które zmniejszą ryzyko wystąpienia tego schorzenia.

Ostroga piętowa

Z ostrogą piętową zmaga się bardzo wiele osób. Jej przyczyną może być między innymi niewygodne obuwie. Zastosowanie odpowiedniej terapii i ćwiczeń pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego schorzenia, lub zniwelować jego skutki.
Czytaj dalej