Doznałeś poważnego urazu paznokcia? Jego część odpadła po uderzeniu? Dobrze trafiłeś. Nasi specjaliści przeprowadzają zabieg rekonstrukcji paznokcia, który pomoże poprawić jego estetykę, a także pomoże w odrastaniu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób podolog przeprowadza rekonstrukcję paznokcia. Jeśli twoje stopy potrzebują specjalnej opieki, skontaktuj się z nami. Pacjentów przyjmujemy w nowoczesnym gabinecie na ulicy Krynickiej 7-9 we Wrocławiu.

Odbudowa paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia polega na użyciu specjalnej masy żelowej UV lub masy akrylowej do uzupełnienia brakującego fragmentu płytki paznokciowej. Masy te w swoim składzie zawierają substancje przeciwgrzybicze, które przeciwdziałają rozprzestrzenieniu się grzybicy w trakcie noszenia rekonstrukcji. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie leczą one grzybicy. Bardzo ważne jest regularne przychodzenie na wizyty. Ze względu na to, że rekonstrukcja to masa sztuczna (idealne warunki do powstania grzybicy – ciemno, wilgotno) należy co 5-7 tygodni wymieniać na nową.

Problemy z płytką paznokciową

Często do gabinetu podologicznego trafiają pacjenci z problemami na paznokciach. Zazwyczaj spowodowane jest to grzybicą, onycholizą lub urazem mechanicznym. W przypadku, gdy mamy do czynienia z grzybicą całą część płytki, która jest zaatakowana należy oczyścić i zrobić rekonstrukcję oraz wprowadzić odpowiednie preparaty lecznicze. Onycholiza czyli odklejanie się płytki od łożyska spowodowana jest najczęściej chodzeniem w zbyt wąskim obuwiu lub noszeniem za długich paznokci. W tej sytuacji należy wyciąć fragment paznokcia, który nie przylega do łożyska i brak uzupełnić masą do rekonstrukcji. Aby skutecznie pozbyć się problemu należy zlikwidować przyczyny powstawania onycholizy. Do urazów mechanicznych zwykle dochodzi, gdy stopą uderzy się w jakiś przedmiot lub spadnie on na palec. Po takim urazie powstaje krwiak podpaznokciowy, który często powoduje odklejenie się płytki od łożyska lub rośnie podwójny paznokieć. Należy wtedy oczyścić krwiak i paznokieć. Jeśli długość płytki wynosi 1/3 całości paznokcia to można wykonać rekonstrukcję.

 

Pacjent lat 68, problem z paznokciem od kilku lat po urazie.
Rekonstrukcja paznokci

Pacjentka lat 29, grzybica paznokci potwierdzona badaniem mykologicznym. Oczyszczono płytkę z chorobowo zmienionych miejsc. Zastosowano preparaty miejscowe.

Grzybica paznokci

Pacjentka lat 20, od noszenia balerin powstał krwiak, a następnie onycholiza. Wycięto fragment nieprzylegającej płytki i wykonano rekonstrukcję.

RekonstrukcjaJeśli zdarzył Ci się uraz lub zauważyłeś, że paznokieć odkleja się od łożysko to nie zwlekaj i przyjdź do nas jak najszybciej. Szybsza reakcja to krótsze leczenie! Równie ważna jest szybkość reakcji w przypadku leczenia pękających pięt.

Umów się na wizytę lub konsultację teraz

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 796 655 468. Nasze centrum znajduje się we Wrocławiu obok szpitala położonego na ul. Borkowskiej.

Możesz też skorzystać z poniższego formularza i zadać pytanie: