rehabilitant w trakcie pracy z klientem

Usługi fizjoterapeutyczne

Poniżej prezentujemy nasze usługi fizjoterapeutyczne oraz cennik usług fizjoterapeutycznych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Czym zajmuje się Fizjoterapeuta Wrocław?

Fizjoterapeuta to specjalista, którego zakres zadań dotyczących zdolności ruchowych człowieka jest bardzo szeroki. Zajmuje się uśmierzeniem bólu, leczeniem obrzęków, rehabilitacją pourazową oraz ogólną poprawą postawy ciała.

Dlaczego wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym są tak ważne?

W obecnych czasach wiele osób jest narażonych na wystąpienie wad postawy, co jest związane z siedzącym trybem życia. Również naturalne jest to, że ludzkie ciało z biegiem lat traci na sprawności, dlatego warto od czasu do czasu skorzystać z usług fizjoterapeuty i skontrolować stan swojego organizmu.

Zakres działań specjalisty

Fizjoterapeuta jest w stanie przynieść ulgę cierpiącym na bóle kręgosłupa, osteoporozę, stwardnienie rozsiane i wiele innych. Zajmuje się także zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie stawów. Do gabinetu fizjoterapeuty przychodzą również osoby, które doznały złamania kości czy uszkodzeń stawów. Celem tego typu wizyt w zależności od stopnia zaawansowania jest zwalczanie bólu, usprawnianie narządów ruchu i zapobieganie nawrotom tych dolegliwości.

Jak przebiega leczenie w gabinecie fizjoterapeutycznym we Wrocławiu?

Metody leczenia w gabinecie fizjoterapeutycznym są indywidualnie dostosowywane do potrzeb każdego pacjenta. Dlatego bardzo ważny jest wywiad przeprowadzany na początku wizyty oraz badanie manualne. Na tej podstawie powstaje diagnoza i w zależności od części ciała, której dotyczy problem oraz poziomu zaawansowania schorzenia fizjoterapeuta dobiera metody leczenia.

Niektóre schorzenia wymagają dłuższego leczenia

Zabiegi rehabilitacyjne związane z kontuzjami lub urazami są sposobem na przywrócenie pełni sił i zdrowia u wielu pacjentów. Wiele osób jest obecnie narażonych na przeciążenia układu mięśniowo-szkieletowego, co może prowadzić do intensywnych dolegliwości bólowych i powstawania zmian w obrębie kręgosłupa oraz systemu ruchowego. Terapie rehabilitacyjne są wieloaspektowe, więc mogą dotyczyć osób z wieloma różnymi schorzeniami.

Dlaczego warto korzystać z masaży?

Masaż to jedna z technik terapii manualnej. Jest elementem, który wspomaga przebieg rehabilitacji w fizjoterapii. Można wyróżnić kilka rodzajów masażu, a każdy z nich ma inny cel. Uznaje się, że każdy z nich ma funkcję relaksacyjną, rozluźnienie ciała i pozbycie się napięcia w mięśniach. Jednak masaż sportowy charakteryzuje się dodatkowo większą siłą oraz energią i wpływa na ograniczenie powstawania kontuzji. Natomiast celem masażu funkcjonalnego jest przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu w stawie, w którym pojawiła się dysfunkcja. Wybierając się na masaż, warto zastanowić się, który z proponowanych będzie odpowiedni do naszych potrzeb.

 

Jeśli szukasz pomocy z zakresu fizjoterapii, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych usług. Niezależnie czy chcesz zapisać się na wizytę kontrolną, czy też  potrzebujesz zaawansowanego leczenia, otrzymasz u nas profesjonalną pomoc.

Szybkie umówienie się na wizytę

Umów się do nas na wizytę. Jeszcze tego samego dnia oddzwonimy do Ciebie i potwierdzimy termin.